«سمیر جعجع» به دادگاه نظامی لبنان احضار شد /دادگاه نظامی لبنان در جلسه احضاریه از سمیر جعجع درخواست خواهد کرد تا درباره تیراندازی‌ها و خشونت‌های هفته گذشته بیروت در منطقه الطیونه توضیح دهد

«سمیر جعجع» به دادگاه نظامی لبنان احضار شد

دادگاه نظامی لبنان «سمیر جعجع» رئیس حزب «نیروهای لبنانی» و متهم اصلی حادثه الطیونه بیروت را احضار کرد تا توضیحات او درباره این حادثه را بشنود.

به گزارش ایسنا، دادگاه نظامی لبنان امروز (پنجشنبه) درست یک هفته پس از اتفاق الطیونه، سمیر جعجع رهبر حزب «نیروهای لبنانی» را که به دست داشتن در این حادثه متهم است، احضار کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دادگاه نظامی لبنان در جلسه احضاریه از سمیر جعجع درخواست خواهد کرد تا درباره تیراندازی‌ها و خشونت‌های هفته گذشته بیروت در منطقه الطیونه توضیح دهد.

منابع آگاه تأکید کردند که به دنبال اعترافات مظنونان حادثه الطیونه، قاضی فادی عقیقی کمیسر دولت لبنان در دادگاه نظامی با برگزاری جلسه استماع رئیس حزب «نیروهای لبنانی» و حضورش در دادگاه نظامی موافقت کرد. این در حالی است که هنوز سمیر جعجع به این درخواست پاسخی نداده است.

روز پنجشنبه گذشته، درگیری‌های مسلحانه‌ای در منطقه الطیونه لبنان رخ داد که در آن از مسلسل‌های سبک و آرپی‌جی استفاده شد.

درگیری در جریان تجمع طرفداران حزب‌الله و جنبش «أمل» علیه عملکرد قاضی بیطار – بازپرس پرونده انفجار مهیب بندر بیروت – در اطراف مقر دادگستری رخ داد.

این درگیری‌ها منجر به کشته شدن دست‌کم هفت نفر و زخمی شدن ۳۳ نفر شد و به دنبال آن، ارتش لبنان دست‌کم ۹ نفر را دستگیر کرده است.

رئیس‌جمهور لبنان گفته برای رسیدگی به این حوادث با طرف‌های مربوطه تماس گرفته و اجازه نمی‌دهد کسی بخاطر منافع شخصی، کشور را گروگان بگیرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان چند روز پیش در خصوص آخرین تحولات مربوط به لبنان از جمله حادثه «الطیونه» بیروت سخنران کرد و این حوادث را مهم و خطرناک توصیف کرد.

سید حسن نصرالله – دبیرکل حزب‌الله لبنان – نیز حزب «نیروهای لبنانی» به ریاست سمیر جعجع را بزرگترین تهدید علیه مسیحیان لبنان دانسته و گفته بود برنامه این حزب در حادثه الطیونه، ایجاد جنگ داخلی در کشور است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *