وزیر راه در بدو ورود به روسیه اعلام‌کرد؛ همکاری‌های حمل ونقلی تهران و مسکو گسترش می‌یابد

همکاری‌های حمل ونقلی تهران و مسکو گسترش می‌یابد

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به روسیه از گسترش همکاری‌های تهران و مسکو در حوزه حمل‌و نقل و ترانزیت خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی «رستم قاسمی»، در بدو ورود به مسکو، با اعلام گسترش همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه حمل‌و نقل  اظهار کرد:‌ در مراودات روسیه و ایران طی چند هفته گذشته اتفاقات مهمی رخ داده و در سفر اخیر به روسیه جلسات متعددی پیش رو خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه اولین جلسه در این سفر با وزیر حمل و نقل روسیه خواهد بود،‌ عنوان کرد: در این جلسه در خصوص موضوعات مختلف از جمله بحث‌های حمل و نقلی به گفت‌وگو خواهیم نشست. همچنین در این سفر نهایی کردن قراردادهای گذشته در حوزه حمل‌ونقل ریلی، دریایی، جاده‌ای و هوایی در دستور کار قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه موضوع اینچه برون و گرمسار از جمله مواردی است که در گذشته مطرح و قردادهایی بین این دو کشور منعقد شده است،‌ اظهار کرد: همچنین بحث‌هایی در خصوص ترانزیت نیز می‌تواند در این سفر بین ایران و روسیه مورد توجه قرار گیرد.

قاسمی به همکاری تهران و مسکو در طرح‌های مشترک ریلی اشاره و تاکید کرد: روسیه از طریق دو خط ریلی در داخل ایران به بندر شهید رجایی چابهار در خلیج فارس متصل است؛ ضمن آنکه معاملات متقابلی بین ایران و روسیه در بحث صادرات و واردات و موضوع حمل‌و نقل وجود دارد که این مساله از دستور کارهای مذاکرات خواهد بود.

وی با اشاره به بحث گذرگاه ریلی شمال به جنوب در ایران،‌ اظهار کرد:‌ گذرگاه شمال به جنوب در دو نقطه ریل متصل است و می‌تواند بلافاصله شروع شود که این دو نقطه از طریق اینچه برون متصل است که هم اکنون می‌تواند به خلیج فارس متصل باشد، همچنین از طریق جلفا و نخجوان نیز متصل هستیم که این موضوع را جزو مباحث مذاکرات قرار می‌دهیم.

به گزارش ایرنا وزیر راه و شهرسازی به منظور توافق در زمینه پروژه‌های مختلف حمل و نقلی، ترانزیتی، فعال‌سازی کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال_جنوب و توسعه همکاری در بخش حمل ونقل هوایی، دریایی و ریلی صبح امروز، چهارشنبه، هفتم اردیبهشت ماه وارد مسکو شد 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *