اعتراضات طرفداران صدر به نامزدی نخست‌وزیری «شیاع السودانی»/ ورود معترضان به پارلمان عراق

اعتراضات طرفداران صدر به نامزدی نخست‌وزیری «شیاع السودانی»/ ورود معترضان به پارلمان عراق

رسانه‌های عراقی از ورود طرفداران جریان صدر و مخالفان «محمد شیاع السودانی» گزینه چارچوب هماهنگی شیعیان برای تصدی سمت نخست‌وزیری عراق، به منطقه سبز بغداد و سپس پارلمان این کشور خبر دادند.

به گزارش ایسنا، عصر امروز چهارشنبه(۵ تیر) صدها نفر از طرفداران جریان صدر عراق در اعتراض به پیشنهاد «محمد شیاع السودانی» برای منصب نخست‌وزیری عراق به میدان «التحریر» بغداد آمدند و سپس به سمت منطقه سبز بغداد حرکت کرده‌اند.

الجزیره در این باره گزارش داد که معترضان عراقی که عمدتا از طرفداران جریان صدر عراق هستند، وارد منطقه سبز بغداد محل استقرار نهادهای دولتی و مقرهای دیپلماتیک در بغداد شدند.

این معترضان که به نامزدی محمد شیاع السودانی اعتراض دارند، بدون هیچگونه مقاومت نیروهای امنیتی وارد این منطقه حفاظت شده، شده‌اند.

در ادامه شبکه خبری المیادین گزارش داد که تظاهرات‌کنندگان اکنون وارد مقر پارلمان عراق در منطقه سبز بغداد شده‌اند.

گفته می‌شوند معترضان به دنبال اعتصاب در مقابل ساختمان پارلمان عراق هستند.

این اعتراضات در حالی برگزار می‌شود که همزمان با توافق و اجماع گروه‌های سیاسی شیعه عراق بر سر نخست وزیر پیشنهادی، گزارش‌هایی مبنی بر آمادگی برخی طرف‌ها بر اعتراضات خیابانی برای مقابله با تشکیل دولت منتشر شده است.

از طرفی، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق خواستار مسالمت‌آمیز بودن اعتراضات و خروج معترضان از منطقه سبز بغداد شده است.
مقتدی صدر نیز گفته است: اگر معترضان خواستار خروج از منطقه سبز هستند من به تصمیم‌شان احترام می‌گذارم. او ورود به الخضراء را پیامی «مسالمت آمیز» و «اصلاح‌طلبانه» برشمرده است!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *