(تصاویر) مراسم تشییع ملکه انگلیس در ادینبورگ 

مردم در خیابان‌ها و جاده‌های سراسر اسکاتلند برای ادای احترام به ملکه در حالی که کاروان حمل تابوت به سمت جنوب حرکت خود را آغاز کرد، صف کشیدند.

تابوت ملکه الیزابت دوم از کاخ هالی‌رود در ادینبورگ به سوی کلیسای جامع سنت جایلز در این شهر تشییع شد. در کلیسای جامع، مراسم سپاسگزاری از ملکه الیزابت و نیایش با حضور لیز تراس نخست‌وزیر انگلیس و نیکلا استورجن وزیر اول اسکاتلند برگزار شد.

به گزارش فرارو، تابوت ملکه الیزابت دوم در کلیسای جامع سنت جایلز در ادینبورگ قرار گرفت و برای ادای احترام عمومی ۲۴ ساعت در آنجا خواهد ماند و بعد به لندن منتقل می‌شود.

تابوت ملکه الیزابت دوم پس از طی یک مسیر شش ساعته از قلعه بالمورال در آبردین شر (در غرب شهر آبردین) که محل وفات ملکه بود به کاخ هالی‌رود در ادینبورگ وارد شد.

تابوت وی پس از عبور از آبردین و عبور از داندی و پرث به ادینبورگ منتقل شد و به سوی کاخ «هالی‌رود» تشییع و در آنجا قرار گرفت. از آنجا طی مراسمی به کلیسای سنت جایلز منتقل شد.

شاهدخت رویال، دختر ملکه، و نایب دریاسالار سر تیم لارنس همسر شاهدخت خودروی حامل تابوت ملکه را در طول مسیر همراهی می‌کردند. شاهدخت ان، دختر ملکه، کاروان حمل تابوت را نیز تا زمانی که به لندن برسد، همراهی می‌کند. تابوت ملکه روز چهارشنبه به لندن منتقل خواهد شد.

در مسیر راه از بالمورال تا ادینبورگ مشایعت‌کنندگانی که تمایل داشتند به ملکه ادای احترام کنند، از اوایل روز صف کشیدند. هزاران نفر از مردم در خیابان‌ها و جاده‌های سراسر اسکاتلند برای ادای احترام به ملکه در حالی که کاروان حمل تابوت به سمت جنوب حرکت خود را آغاز کرد، صف کشیدند.

مسیر ۱۷۵ مایلی (حدود ۲۸۲ کیلومتر) از بالمورال تا ادینبورگ بیش از ۶ ساعت از طریق جاده طول کشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *