اعتصاب بزرگ کارکنان پست، معلمان و کارمندان دانشگاه‌ها در سراسر بریتانیا

کارکنان پست، معلمان و کارکنان دانشگاه در سراسر بریتانیا روز پنجشنبه با درخواست دستمزد بهتر دست به اعتصاب زدند و هشدار دادند که اقدامات صنفی بیشتر و اختلالات گسترده در آستانه کریسمس وجود خواهد داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بیش از ۷۰۰۰۰ کارمند در دانشگاه‌های بریتانیا، معلمان سراسر اسکاتلند و کارکنان پست رویال میل در بحبوحه اختلافات فزاینده در حالی که کارگران و مشاغل با بحران هزینه‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند، از کار دست کشیدند.

جو گریدی، دبیر کل اتحادیه دانشگاه و کالج (UCU) گفت که برنامه‌ریزی‌های سه روزه به دلیل اختلاف بر سر حقوق بازنشستگی، شرایط کار و دستمزد، «بزرگ‌ترین اعتصاب در تاریخ آموزش عالی» است.

معلمان در سراسر اسکاتلند نیز اولین روز اعتصابات را پس از تقریباً چهار دهه پس از شکست مذاکرات در مورد توافق دستمزد با دولت اسکاتلند و کنوانسیون مقامات محلی اسکاتلند  آغاز کردند.

اتحادیه کارگری مؤسسه آموزشی اسکاتلند اعضای خود را در «تمام مدارس اسکاتلند» به اعتصاب فراخواند و کلاس‌ها پس از ماه‌ها مذاکره برای دستمزد رضایت‌بخش بسته شد.

کارکنان پست رویال میل در سرتاسر بریتانیا نیز برای دو روز، مصادف با فروش سالانه جمعه سیاه، برای شروع اعتصاب به خطوط اعتصاب دست زدند. اختلاف طولانی‌مدت دستمزد بین شرکت پست و بسته‌بندی و اتحادیه کارگران ارتباطات (CWU) یکی از بسیاری از مواردی است که در سراسر کشور شایع است، از جمله اختلاف دستمزد با کارگران راه‌آهن که بیش از دو ماه قبل و بعد از تعطیلات کریسمس اعلام کرده‌اند که اعتصاب‌های برنامه‌ریزی‌شده‌ای دارند. .

قرار است رهبران اتحادیه راه آهن اواخر روز پنجشنبه با وزیر حمل و نقل دیدار کنند. مایکل گوو وزیر ارشد دولت گفت که باید مذاکرات مثمر ثمری بین کارفرمایان و اتحادیه ها انجام شود. او به تلویزیون بی‌بی‌سی گفت: اولین فکر من برای آن دسته از افرادی است که تحت تأثیر اعتصاب قرار می‌گیرند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *