چهره اصلاح‌طلب در گفتگو با مُنیبان: اگر حاکمیت و دولت بگویند روز است مردم می‌گویند شب است

فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: وقتی جوانانی که در اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند آزاد می‌شوند اکثراً دچار ناملایمات جسمی هستند که بعد از مدتی از آزادی سریع فوت می‌کنند.

اگر حاکمیت و دولت بگویند روز است مردم می‌گویند شب است

اشرف بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌ طلب، در گفتگو با خبرنگار سیاسی مُنیبان درباره تحولات اخیر در کشور گفت: به نظر بنده علی‌رغم همه تلاش‌هایی که صورت می‌گیرد ناصحان دلسوز اظهارنظر می‌کنند، جلساتی که دست‌اندرکاران و دولتمردان با صاحب نظران برگزار می‌کنند و گفتگویی که بین آنها مبنی بر کوتاه آمدن صورت می‌گیرد در نتیجه همه این موارد، مشاهده می‌کنیم که نه تنها این موارد هیچ اثر مثبتی نداشته بلکه آثار منفی آنها روز به روز افزایش پیدا کرده و هم‌چنان به نقطه اول برمی‌گردند و این نتیجه‌ای غیر از بنزین ریختن بر روی آتش ندارد.

او افزود: در حال حاضر مردم با برداشتن حجاب واکنش خود را نشان دادند در مقابل همه دولتمردان می‌گویند اگر بخواهید حجاب را رعایت نکنید باید از روی جنازه ما رد شوید. از طرفی مشاهده می‌کنیم که فردی بدون رعایت حجاب به بانک مراجعه می‌کند، کار او انجام می‌شود اما بعد از یک ساعت رئیس بانک دستگیر و زندانی می‌شود و به او می‌گویند چرا به فرد بی‌حجاب خدمات ارائه کرده است و یا در مورد دیگر برخی اماکن به دلیل حجاب بسته می‌شوند و به ازای آن کسب‌وکار مردم لنگ می‌شود مانند مجموعه مهر و ماه که روز جمعه پلمب شد.

بروجردی با اشاره به وضعیت بازداشت شدگان اعتراضات تصریح کرد: علاوه بر این وقتی جوانانی که در اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند آزاد می‌شوند اکثراً دچار ناملایمات جسمی هستند که بعد از مدتی از آزادی سریع فوت می‌کنند مردم از همه این اتفاقات تصوراتی دارند. در مجموع همه آنچه گفته شد بیانگر این نکته است که دولت صدای اعتراضات را نشنیده، نمی‌شوند و نمی‌خواهند که بشنوند و مشکل هم همین است که دولت نمی‌خواهد صدای معترضان را بشنود و در مقابل کماکان به دنبال این است که خواسته خود را محقق کند. این عملکرد دولت نتیجه‌ای غیر از آسیب رساندن به رابطه میان مردم و حاکمیت ندارد.

این چهره اصلاح‌طلب در ادامه اظهار کرد: در حقیقت اعتماد مردم کاهش پیدا می‌کند هر چند که در حال حاضر هم هیچ اعتمادی بین نظام و مردم وجود ندارد تا جایی که اگر حاکمیت و دولت بگویند روز است مردم می‌گویند شب است. لذا این رابطه اندک اجتماعی که میان مردم و حاکمیت وجود دارد آسیب دیده و دچار خدشه شده است. در حال حاضر مردم ناراحت هستند، از نظر اقتصادی تحت فشار قرار دارند، قیمت‌ها سرسام‌ آور شده و حتی قابلیت بقا برای مردم مشکل شده و مردم می‌گویند شرمنده خانواده‌های خود هستیم.

بروجردی همچنین خاطرنشان کرد: این موارد نشان می‌دهد که دولت صدای معترضان را نشنیده اگر شنیده باشد گامی برمی‌دارد، حرکتی می‌کند، اینکه نمی‌شود از طرفی بگویند صدای معترضان را شنیدم اما هیچ بازتاب و بازخوردی از آنچه که شنیده به جامعه عرضه نکند.

 او در پاسخ به اینکه راه حلی برای شنیده شدن صدای اعتراضات توسط دولت وجود دارد یا خیر، یادآور شد: ده‌ها و صدها راه حل برای شنیده شدن صدای معترضان وجود دارد و همه گفتند و می‌گویند، همچنان که می‌گویند فعلاً اعدام نکنید و حتی اگر حکم فردی اعدام است اجرای آن را به تأخیر بیندازید چراکه فضا و مردم ملتهب هستند و با این اعدام‌ها ملتهب تر نشود. همه می‌گویند اقتصاد رو به  اضمحلال است، حاکمیت آن را مدیریت کند اما روز به روز بدتر می‌شود. از طرفی در عرصه فرهنگی مردم می‌گویند می‌خواهیم در حوزه حجاب و موارد دیگر انتخاب‌گر باشیم اما هیچ‌کس اینها را پاسخ نمی‌دهد متأسفانه خیلی مشکل داریم خیلی زیاد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *