فرماندار گناباد: پروازهای فرودگاه گناباد به زودی از سر گرفته می شود

ایسنا/خراسان رضوی فرماندار گناباد گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته پروازهای فرودگاه گناباد به زودی از سر گرفته خواهد شد.

رضا نصیری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: طی چند روز آینده با خرید امکانات هندلینگ به زودی پروازهای فرودگاه گناباد از سر گرفته خواهد شد.

وی عنوان کرد: هرچند طبق قانون امکانات پای پروازی برعهده شرکت‌های هواپیمایی است ولی برای شرکت هواپیمایی توجیه و صرفه اقتصادی نداشت تا برای یک یا دو پرواز میلیاردها تومان برای امکانات هندلینگ در گناباد هزینه کند.

فرماندار گناباد تصریح کرد: برخی از امکانات با کمک خیرین خریداری شده و آقای استاندار هم از محل اعتبارات ملی ۱۰ میلیارد تومان چند روز قبل برای خرید امکانات هندلینگ فرودگاه شهدای گناباد دستور داده‌اند.

وی با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته به زودی پروازهای فرودگاه گناباد از سر گرفته خواهد شد، افزود: فرودگاه شهدای گناباد پس از گذشت ۳۰ سال در دولت سیزدهم تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

نصیری اظهار کرد: بر اساس آنچه اعلام شده ۲۶ پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه شهدای گناباد از ۱۰ مهرماه تا ۲۳ دی‌ماه امسال انجام شده که در این بازه زمانی حدود ۳۰۰۰ مسافر از طریق فرودگاه گناباد جابه‌جا شدند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه مردم استان‌های خراسان رضوی و جنوبی استقبال بسیار خوبی از این فرودگاه داشته‌اند، افزود: فرودگاه گناباد هیچ‌گونه مشکل زیرساختی برای برقراری پرواز ندارد.

فرماندار گناباد با بیان اینکه فرودگاه شهدای گناباد در زمینی به مساحت ۳۸۰ هکتار با طول باند ۲۷۰۰ متر با استانداردها و کیفیت عالی و ترمینالی به طول ۱۷۰۰ متر افتتاح شده است، افزود: فرودگاه گناباد حدود ۱۰ شهرستان را پوشش می‌دهد.

در نخستین پرواز بعد از افتتاح رسمی فرودگاه گناباد هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی وارش با ظرفیت ۱۵۰ نفر در ساعت ۱۲:۱۷ دقیقه ظهر سه‌شنبه (۱۱ مهرماه) مسافران را از مقصد تهران به گناباد منتقل کرد و در ساعت ۱۳:۴۰ در فرودگاه این شهرستان به زمین نشست.

فرودگاه شهدای گناباد که از آغاز عملیات احداث آن حدود ۳۰ سال می‌گذرد با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر راه و شهرسازی خردادماه امسال به‌ عنوان چهارمین فرودگاه خراسان رضوی افتتاح و به بهره‌برداری رسید. فرودگاه گناباد تا فرودگاه مشهد ۲۷۰ کیلومتر، فرودگاه سبزوار ۳۰۰ کیلومتر و تا فرودگاه بیرجند ۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *