اینانلو میان دوستان و دشمنانش تشییع شد؛ ادامه سفرهای اینانلو در کائنات

پیکر زنده‌یاد محمدعلی اینانلو صبح امروز (۱۴ دی ماه) از مقابل مسجد بلال سازمان صداوسیما تشییع شد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در ابتدای مراسم مسعود اسکویی از پیشکسوتان رادیو و از دوستان ۵۰ ساله محمدعلی اینانلو پشت تریبون قرار گرفت و گفت: طبق وصیت اینانلو، پیکر ایشان به سمت عشرت‌آباد بویین زهرا تشییع و در کنار قبر پدر و مادرش به خاک سپرده می‌شود.

سپس شکرالله اینانلو (برادر کوچکتر محمدعلی اینانلو) با بیان این مطلب که برادرش مسئولیتی را بر گردنش گذاشته و من، به همراه البرز و آرش قول می‌دهیم راهش را ادامه دهیم؛ افزود: برادر من تمام سفرهای خاکی‌اش را تجربه کرد و امروز در کائنات مسیرش را ادامه می‌دهد. او سه چهار روز پایانی عمرش را در استان قزوین و در برف و کولاک گذراند.

وی ادامه داد: چند وقت پیش که با هم به جوار قبر پدر و مادرمان رفته بودیم جای قبرهایمان را هم انتخاب کردیم. ایشان عمرش را برای این مردم گذاشت و خوشحالم که از خودش چنین کارنامه‌ای را به جا گذاشته است.

آرش و البرز دو پسر اینانلو که در این مراسم حضور داشتند به دلیل نداشتن حال مساعد نتوانستند صحبت کنند و البرز تنها از کسانی که در این مراسم حاضر شدند تشکر کرد و گفت: دست همه را می‌بوسم

جهانگیر کوثری از مجریان و تهیه‌کنندگان صداو سیما و از دوستان قدیمی اینانلو با بیان این که هنرمندانی که در دل مردم جای دارند در زمان مرگشان تنها نمیمانند؛ گفت: اینانلو در جامعه ورزش، مستندسازی و محیط زیست ما یک استنثا بود. صراحت قلم ش خیلی را اذیت می‌کرد و من در سال ۵۴ در روزنامه ورزشی آیندگان و شبکه دو با هم همکار بودیم و او خلاقیت‌ها و بدعت‌های جدیدی در کارها داشت.

کوثری با اشاره به اینکه او یک اآدم عادی نبود؛ ادامه بود: تمام دغدغه اینانلو ترویج فرهنگ در جامعه بود . نگرانی‌اش این بود که سطح فرهنگ را بالا ببرد. او که خودش همه کارهای برنامه‌هایش را از طرح و ایده تا اجرا و تهیه کنندگی بنجام می‌داد تنها می‌خواست فرهنگ را ترویج دهد. و او در مه کارهایش یک استثنا بود.

مهمترین حسن اینانلو را با مردم بودنش عنوان کرد و گفت: او هیچ وقت دولتی نبود و هیچ وقت به خاطر فلان وزیر یا فلان مدیر مطلب ننوشت و صراحت قلمش را از دست نداد.

در ادامه مجید نواییان (رییس موزه طبیعت) با بیان این که اینانلو چند نفر در یک نفر بود؛ گفت: او عکاس، مجری، برنامه ساز و فعال محیط زیست بود که در همه این کارها عالی عمل می‌کرد.

او اینانلو را خان نامید و افزود: خان،  نیستی و شاید هم هستی اما عشقت با ما همراه است. و عاشقان آن معشوق ، دوستان، مدیران و حتی دشمنانش در این مراسم حضور دارند.

رضا پورحسین (قائم مقام معاون سیما)، داوود نعمتی انارکی (مدیر کل روابط عمومی سازمان صداوسیما)، اسماعیل میرفخرایی، جهانگیر کوثری، عادل فردوسی‌;پور، محسن مهرعلیزاده (رییس پیشین سازمان تربیت بدنی)، جمشید گرگین، غلامعلی پیرایرانی، علیرضا جاویدنیا، سیاوش و فواد صفاریان‌پور، بیژن نوباوه، منصور ضابطیان، رضا توکلی، مسعود اسکویی، نیما کرمی، حبیب رضایی، گیتی معینی از جمله حاضران در این مراسم بودند.

 

 

 

مراسم تشییع محمد علی اینانلو 
 
 
 
 
 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *