صدور مجوز خط انتقال گاز برای صنعت تربت حیدریه

 

تربت حیدریه – ایرنا – فرماندار ویژه تربت حیدریه از صدور مجوز ایجاد خط جدید انتقال گاز برای مصارف صنعتی این شهرستان به طول ۱۰۰ کیلومتر خبر داد.

حسن فتحی نیا یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای اجرای این خط انتقال که با برقراری انشعابی به قطر ۳۰ اینچ از منطقه دیزباد بخش زبرخان نیشابور، توسط اداره مهندسی و توسعه شرکت ملی گاز ایران صورت می گیرد، یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برآورد هزینه شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۲ درصد مردم این شهرستان از نعمت گاز شهری برخوردارند، گفت: از مجموع ۱۳۵ روستای منطقه تاکنون به ۹۰ روستا گازرسانی شده که این فرایند با اجرای یک خط انتقال ۱۲ اینچی صورت گرفته است.
فتحی نیا افزود: این خط تنها جوابگوی مصارف خانگی آن هم با فرض جمعیت ۱۴۰ هزار نفری شهرستان است که علاوه بر آن کارخانه قند تربت حیدریه و نیز منطقه 'انابد' در شهرستان بردسکن نیز تغذیه می شوند.
وی اظهار داشت: بر این اساس اگر بر فرض دچار بحران برودت هوا نظیر آنچه در سال ۸۶ رخ داد، بشویم با توجه به این که سوخت جایگزینی نیز در دسترس شهروندان نیست، دچار مشکل اساسی خواهیم شد.
فتحی نیا افزود: همچنین با توجه به عبور خط انتقال ۲۴ اینچی از کنار شهرک صنعتی شماره ۲ تربت حیدریه، موافقت شد یک فرعی اختصاصی برای این شهرک اجرا شود که اکنون به علت نبود گاز، تنها یک واحد صنعتی در این شهرک فعال است. 
وی از مدیر شرکت شهرک های صنعتی تربت حیدریه خواست با پیگیری لازم ظرف امسال مقدمات لازم برای اجرای این خط فرعی را فراهم سازد.
شرکت شهرک های صنعتی تربت حیدریه شامل دو شهرک صنعتی شماره یک و ۲، ناحیه صنعتی رضوی (رباط سنگ) و ناحیه صنعتی مه ولات است. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *