تشکر اهل سنت از رهبر انقلاب به خاطر انتصاب شهرام ایرانی فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رهبر انقلاب از انتصاب شهرام ایرانی به عنوان فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد.

آفتاب‌‌نیوز :

اعضای فراکسیون نمایندگان اهل سنت یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت امام حسین‌(ع) و یارانشان تاکید کردند: برخود واجب دانستیم تا نسبت به فرمان بی‌نظیر حضرتعالی در انتصاب امیر شهرام ایرانی، امیری دلاور و فرزند مرز و بوم ایران‌زمین به سمت فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مراتب سپاسگزاری خود و مردم را اعلام داریم.

در این پیام آمده است: تصمیم حضرتعالی در گام دوم انقلاب گرهی کور در معادلات مدیریتی کشور را گشود و بر همه دلسوزانی که نیت داشتند از وجود شایستگان اهل سنت در همه عرصه‌های مدیریتی کلان کشور بهره ببرند، حجت را تمام کرد.

اعضای فراکسیون نمایندگان اهل سنت یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تصریح کردند: ضمن سپاسگزاری مجدد از حضرتعالی و آرزوی توفیق و عمر با عزت برای شما و همه خدمتگزاران به نظام اسلامی، امیدواریم دولت انقلابی نیز با تاسی از سیره رهبری معظم انقلاب اسلامی و راهبرد داهیانه حضرتعالی، شایسته‌گزینی و بهره‌مندی کشور از توانایی و تخصص شایستگان اهل سنت ایران و همه اقوام و مذاهب و ادیان ایرانی را در سطوح عالی دولت، مدنظر قرار دهد.

امیر دریادار شهرام ایرانی سال ۱۳۴۶ در شهرستان سنندج استان کردستان متولد شد و پس از طی مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی در شهرستان سر پل ذهاب، پس از شروع جنگ تحمیلی مقطع متوسطه را در شهر سنندج سپری کرد.

فرمانده جدید نیروی دریایی ارتش در سال ۱۳۶۴ وارد دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر شد و پس از فارغ التحصیلی در رشته ناوبری و فرماندهی کشتی از این دانشگاه، فرماندهی انواع یگان‌های شناور سطحی کلاس سبک و سنگین از جمله؛ ناوچه‌های توپدار، ناوهای موشک انداز، ناوهای پشتیبانی و نیروبر، ناوشکن‌های کلاس الوند و ناو بالگردبر جمهوری اسلامی ایران خارگ را بر عهده گرفت.

دریادار ایرانی همچنین دوره‌ کارشناسی ارشد فرماندهی و ستاد را طی کرده و هم اکنون علاوه‌ بر عضویت در هیئت علمی در دافوس آجا، به عنوان استاد دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر نیز به تدریس می‌پردازد.

رئیس عملیات منطقه یکم دریایی ارتش (بندرعباس)، رئیس ستاد و جانشین فرماندهی این منطقه، جانشینی معاونت عملیات نداجا، معاونت آموزش نیروی دریایی و جانشینی معاونت آموزش ارتش از جمله مسئولیت‌های پیشین وی است.

امیر دریادار ایرانی همچنین علاوه‌بر عضویت در هیئت رئیسه و سخنگویی چندین رزمایش مهم نیروی دریایی و مشترک ارتش، فرماندهی برخی از مهمترین مأموریت‌های ناوگروه‌های ارتش از جمله مأموریت عبور از کانال سوئز در سال ۹۱ و فرماندهی عملیات متعدد امداد و نجات دریایی را نیز برعهده داشته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *