فریادهای شادی‌ زنان هنرمند در برج آزادی

فریادهای شادی‌ زنان هنرمند در برج آزادی

مراسم تجلیل از بانوان هنرمند پیشکسوت به همراه افتتاح نمایشگاهی از آثار آنها، امروز ـ دوشنبه ـ چهارم بهمن ماه در برج آزادی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بخشی تجسمی ایسنا، فضای سالن برج آزادی مملو از زنان پیشکسوتی بود که با خنده‌هایشان سالن را پر کرده بودند و در فضایی صمیمانه، شادی‌ای را فریاد می‌زدند که حکایت از شوق حضور در چنین مراسمی آنهم دو سال پس از تعطیلی رویدادهای فرهنگی هنری در دوران کرونا بود.

پری ملکی، هنگامه اخوان، صدیقه پاک‌بین، اکرم‌السادات حسینی، الهه خاتمی، محبوب عارفی، انسیه شاه‌حسینی و … از جمله پیشکسوتانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

در این مراسم همچنین نمایشگاهی از آثار این هنرمندان افتتاح شد.

سید عباس عظیمی ـ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ـ در توضیح این نمایشگاه به خبرنگار ایسنا گفت: «امروز به مناسبت تولد حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامی‌داشت مقام زن این مراسم ترتیب داده شده و از بانوان هنرمند پیشکسوت که عضو موسسه هستند، دعوت کردیم.»

او همچنین ادامه داد: «هنرمندان پیشکسوت آثار مختلفی در رشته‌های مختلف دارند. آن‌هایی که بخش نمایشگاهی محسوب می‌شود، حوزه تجسمی و سنتی است. از آن اساتید دعوت کردیم و از هر کدام دو تا سه اثر آوردیم که نمایشگاه بانوان هنرمند را با نام «مهر و هنر» داشته باشیم. در نهایت فکر می‌کنم امروز آثار ۱۲ نفر از اساتید پیشکسوت به نمایش گذاشته شده است.»

عظیمی اضافه کرد: «موسسه هنرمندان پیشکسوت وظیفه دارد به هر مناسبتی یا بی‌مناسبت جهت اهداف خودش نسبت به ارائه آثار هنرمندان پیشکسوت اقدام کند. یکی از وظایف ما همین اتفاقات است که یا برایش مناسبت پیدا می‌کنیم یا بی‌مناسبت. اگر شرایط ما به لحاظ بودجه‌ای فراهم باشد، واقعا دوست داریم به صورت دائم در سال نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی از هنزمندان پیشکسوت داشته باشیم.»

او درباره جایگاه هنرمندان پیشکسوت اظهار کرد: «به هر حال شاخص‌ترین هنرمندان ما پیشکسوت هستند و طبیعتا آثارشان فاخرترین آثار جهت بالندگی فرهنگی جامعه است. بهترین کاری که ما می‌توانیم انجام دهیم، همین برگزاری نمایشگاه‌ها است.»

حضور محمود سالاری، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم از دیگر نکات قابل ذکر بود. او که تاکنون کمتر در مراسمی از این دست در میان هنرمندان دیده شده بود، امروز در برج آزادی در جمع هنرمندان پیشکسوت حاضر شد و گپ و گفتی خودمانی با آنها داشت.

فریادهای شادی‌ زنان هنرمند در برج آزادی

فریادهای شادی‌ زنان هنرمند در برج آزادی

بالاخره همراه با هنرمندان وارد سالن شدیم و نوای سرود ملی به همراه تلاوت آیاتی از قران مجید طنین‌انداز شد.

در ادامه از مدیر مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت دعوت شد تا سخنرانی کند. عظیمی با عرض سلام به هنرمندان، خطاب به آنها گفت: «خوشحالم که دوباره در جمع شما حضور دارم و بدون اغراق دوباره می توانم بحث خدمتگذاری به شما را داشته باشم.»

او با اشاره به حضور معاون هنری در این مراسم، خاطرنشان کرد: «ما از قبل از سال ۹۰ به آقای سالاری ارادت داریم. واقعا فکر می‌کنم اتفاق خوبی افتاده و نگرانی خیلی از هنرمندان درباره تصدی معاونت هنری با آمدن ایشان برطرف شده است. امیدوارم با حمایت‌های آقای سالاری، موسسه هنرمندان پیشکسوت در شرایط مطلوبی قرار بگیرد.»

مدیر موسسه هنرمندان پیشکسوت همچنین در آخر سخنانش از هنرمند تازه درگذشته، مهرزمان فخار منفرد یاد کرد.

آوای داود فیاضی در ادامه، نوایی دلنشین را به گوش مخاطبان رساند و سپس محمود سالاری به روی صحنه آمد.

معاون هنری با تبریک میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن گفت: «گاهی در مقابل اساتید صحبت کردن واقعا کار مشکل‌تری است؛ همیشه حرف زدن جلوی اساتید مشکل است اما برخی اوقات مشکل‌تر است. به دلیل اینکه پیشکسوتانی در جمع ما حضور دارند که به خودم اجازه نمی‌دهم خیلی وقت آن‌ها را بگیرم.»

او با اشاره به بازگشت سیدعباس عظیمی به موسسه هنرمندان پیشکسوت، خاطرنشان کرد: «من خوشحالم که نفس حق سادات دوباره به مجموعه پیشکسوتان آمد.»

پس از اتمام سخنرانی‌ها، آیین تجلیل از هنرمندان پیشکسوت انجام شد و نمایشگاه «مهر و هنر» توسط معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *