توصیه وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین به نانسی پلوسی: به افغانستان، عراق، سوریه و لیبی هم سر بزن!سخنگوی وزارت خارجه چین با انتقاد از سفر نانسی پلوسی به تایوان گفت، بهتر است رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به افغانستان، عراق، سوریه و لیبی هم سفر کرده و از کشتار مردم بی‌گناه این کشورها به دست سربازان آمریکایی عذرخواهی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: اگر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انقدر به دموکراسی و حقوق بشر اهمیت می‌دهد، بهتر است به افغانستان، عراق، سوریه و لیبی برود تا برای کشتار صدهاهزار غیرنظامی به دست ارتش آمریکا ابراز ندامت کند. او همچنین می‌تواند به این کشورها وعده دهد که وحشی‌گری‌های مشابهی که ناشی از نقض منشور ملل متحد و هنجارهای قوانین بین‌المللی است، دیگر تکرار نخواهد شد.

ونبین سفر نانسی پلوسی به تایوان را «یک تحریک عمده سیاسی» دانست که سیاست چین واحد و مفاد سه ماده بیانیه مشترک چین و آمریکا را نقض می‌کند.

او گفت: سفر پلوسی هیچ ربطی به دموکراسی نداشت. این صرفا یک ترفند سیاسی بود که با خواسته ۱.۴ میلیارد شهروند چینی از جمله هموطنان ما در تایوان مغایرت داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *