نماینده تربت حیدریه:برخی تصمیم‌سازیهای غیرعلمی، هزینه‌های کشور را افزایش داده است

نماینده تربت حیدریه:برخی تصمیم‌سازیهای غیرعلمی، هزینه‌های کشور را افزایش داده است

تربت‌حیدریه- ایرنا- نماینده مردم تربت حیدریه با بیان این که یکی از چالش‌های کنونی ما، تصمیم‌سازی‌های به دور از معیارهای علمی است گفت: هنوز خیلی‌ها به این باور نرسیده‌اند که مسیر توسعه و پیشرفت کشور، از تحقیقات علمی می‌گذرد.

محسن زنگنه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رویه به خصوص در حوزه اقتصاد کشاورزی تاثیر منفی خود را بر جای گذاشته است به شکلی که هم در مرحله کشت و هم در مرحله پسا تولید و اقتصاد کشاورزی، با مشکل مواجهیم و دولت از این بابت زیان‌های هنگفتی را متحمل می‌شود.

وی ادامه داد: بر این اساس اقتصاد کشاورزی ما تا زمانی که به سامان نرسد، تولیدات کشاورزی از جمله محصول زعفران جایگاه و منزلت خود را در کشور نخواهند یافت.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس یک برنامه حمایتی با هدف بالا نگه داشتن قیمت محصولات کشاورزی، محصولات خریداری می شود اما چون برای این اقدام هیچ برنامه‌ای علمی تدارک دیده نشده است لذا در عمل شاهدیم که گاه آن محصولات به هدر می‌رود.

زنگنه افزود: هنوز وزارت جهاد کشارزی برنامه مناسبی برای خرید میوه شب عید ارایه نکرده و شایسته است به جای تخصیص اعتبارات زیاد از بیت‌المال برای خرید و در نهایت تلف شدن بخشی از میوه‌ها، در قالب یک برنامه مدون و علمی ضمن حمایت از بخش خصوصی، هم میوه ارزان به دست مردم برساند و در عین حال شاهد دور ریز دسترنج کشاورزان نیز نباشیم.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *