دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور: دسترسی به فضای مجازی حق مردم و صیانت از آنها وظیفه دولت است

دسترسی به فضای مجازی حق مردم و صیانت از آنها وظیفه دولت است

تهران – ایرنا – رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: دسترسی به فضای مجازی حق طبیعی مردم و صیانت از آنها وظیفه دولت است.

به گزارش ایرنا از مرکز ملی فضای مجازی، نخستین کارگروه هم اندیشی دبیران شورای فضای مجازی استان‌ها با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و دبیران فضای مجازی ۱۰ استان برگزار شد.

«سیدابوالحسن فیزوآبادی» دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در این کارگروه با تاکید بر اهمیت نقش شوراهای فضای مجازی در استان ها، گفت: شوراهای فضای مجازی در استان‌های کشور در راستای گسترش فضای مجازی در همه ابعاد زندگی مردم و نیاز کشور به فعالیت ناظری هوشمند در این حوزه به صورت بومی تشکیل شده و به‌زودی آیین نامه آن در صحن شورای عالی فضای مجازی کشور به تصویب خواهد رسید.

وی با اشاره به اهمیت نقش فضای مجازی در استان ها در حوزه‌های هوش مصنوعی و IOT (اینترنت اشیاء)، افزود: باتوجه به این که فضای مجازی پیشران توسعه کشور درحوزه های مختلف همچون علمی، اقتصادی و همچنین سبک زندگی مردم است باید از فرصت های آن استفاده کرد و بر همین اساس نیاز است که استان ها نگاه توسعه ای همه‌جانبه به فضای مجازی داشته باشند.

فیروزآبادی تاکید کرد: توسعه زیرساخت‌ها برای دسترسی همه آحاد مردم به فضای مجازی در کشور حق طبیعی آنهاست تا بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند و وظیفه دستگاه های اجرایی و دولت است که از حقوق مردم در این فضا صیانت کرده و از خطرات و آسیب‌های آن جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: دبیران شورای فضای مجازی استان ها علاوه بر نظارت برای اجرای کامل سیاست های شورای عالی فضای مجازی کشور در سطح دستگاه ها و سازمان های هر استان، باید در حد اعلای بلوغ خود که ارکستراسیون (راهبری و هم‌جهت سازی) این فضا است، ایفای نقش کنند.

در این کارگروه، دبیران شورای فضای مجازی استان های یزد، کرمان، هرمزگان، خراسان شمالی، مازندران، زنجان، اردبیل، گلستان، کهگیلویه و بویر احمد و ایلام به بیان نظرات و پیشنهادات خود درباره ایجاد نقطه کانونی به‌منظور جلوگیری از موازی کاری در فعالیت فضای مجازی استان ها، ایجاد شرایط مناسب جهت تولید محتوا و فعالیت های رسانه ای، آموزش همگانی و ارتقای سواد مجازی در سطح استان ها، توجه به اقتصاد دیجیتال(بومی)، تربیت نیروی انسانی متخصص وکارآمد و تصویب قوانین و مقررات مورد نیاز جهت پوشش خلاء های قانونی در این فضا پرداختند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *