زمزمه‌های تغییر در تیم اقتصادی دولت

در شرایطی که طی روز‌های اخیر نرخ ارز رشد چشمگیری داشته است، رئیس کل بانک مرکزی در لبه انتقادات قرار گرفته است و حرف و حدیث‌هایی درباره تغییر وی مطرح است و حتی اخباری از قهر وی نیز مخابره شد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ – ۲۳ آذر ۱۴۰۱

ا تداوم روند صعودی نرخ ارز و ضعف تیم اقتصادی دولت در انجام برخی اقدامات برای سامان‌دهی اقتصاد کشور، زمزمه‌هایی از تغییر در تیم اقتصادی شنیده شده است که این زمزمه‌ها حول ۲ یا ۳ چهره بیشتر است.

به گزارش خراسان، در شرایطی که طی روز‌های اخیر نرخ ارز رشد چشمگیری داشته است، رئیس کل بانک مرکزی در لبه انتقادات قرار گرفته است و حرف و حدیث‌هایی درباره تغییر وی مطرح است و حتی اخباری از قهر وی نیز مخابره شد.

با وجود این، باید از علی صالح‌آبادی پرسید: حالا که به بانک مرکزی بازگشته و در جلساتی با حضور رسانه‌ها شرکت کرده تا به نوعی اعلام کند که قصد کناره‌گیری از ریاست عالی‌ترین نهاد تصمیم‌گیری پولی کشور را ندارد، آیا در غیاب سه روزه خود فکری برای تغییر سیاست‌های بانک مرکزی کرده است؟! شاید بتوان پا را فراتر گذاشت و اصلا پرسید صالح‌آبادی و تیم او قادر هستند در روند سیاست‌های اقتصادی کنونی بانک مرکزی تغییراتی ایجاد کنند؟

علاوه بر صالح آبادی، طی روز‌های اخیر حرف و حدیث‌هایی درباره تغییر رئیس سازمان برنامه نیز مطرح بود. میرکاظمی که این روز‌ها با ترافیک کاری تدوین برنامه هفتم توسعه و تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۲ مواجه است، از یک سو با خواسته‌های روزافزون دستگاه‌ها برای گنجاندن مشکلات آن‌ها در لوایح برنامه و بودجه و از سوی دیگر با انتقاد دستگاه‌ها از تخصیص نیافتن بودجه روبه‌روست.

این موارد در حالی است که روز گذشته وزیر صمت نیز از مجلس کارت زرد گرفت تا فاطمی امین پس از استیضاح ناکام ماه گذشته مجلس، باز هم زیر ضرب بهارستان قرار گیرد.

کارت زردی که به دلیل تداوم روند افزایشی قیمت خودرو دریافت کرد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم بعد از تغییرات در وزارت کار و وزارت صمت، تغییر بعدی در کدام جایگاه دولت سیزدهم رقم خواهد خو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *