نقاشی چهره مادران قهرمان که فرزندشان را از دست داده‌اند

 

یک هنرمند ویتنامی با موتور سیکلتش به سراسر ویتنام سفر می‌کند تا تصویر هزاران مادری را به تصویر بکشد که در طول جنگ ویتنام عزیزانشان را از دست داده‌اند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز،‌ «دانگ آی ویت»، هنرمند ویتنامی است که در تلاش برای فراموش نشدن چهره مادرانی که در طول جنگ ویتنام دو یا چندین نفر از عزیزانشان را از دست داده و رنج کشیده‌اند، با موتورش به نقاط مختلف این کشور واقع در جنوب شرقی آسیا سفر می‌کند.

این نقاش ۷۵ساله تاکنون چهره ۲,۷۶۵ زن را به تصویر کشیده است که اعضای گروهی محسوب می‌شوند که به دلیل فداکاری‌هایشان در طول جنگی که در سال ۱۹۷۵ میلادی تمام شده است به گروه «مادران دلاور»‌ مشهور است.

این نقاش در گفت و گو با رویترز بیان کرد: «من نقاشی می‌کشم تا نسل امروزی و نسل بعدی این فرصت را داشته باشند که نگاه مادری را تماشا کنند که بیش از یک پسرش را از دست داده است.»‌

این هنرمند اخیرا در استان «دونگ تاپ» چهره زن ۹۸ساله‌ای را نقاشی کرده که همسر و پسر بزرگش در فاصله چند روز در سال ۱۹۶۹ میلادی کشته شدند.

این نقاش پیش از آنکه اثر هنری را به خانواده تحویل دهد،‌ جزئیاتی درباره نحوه درگذشت عزیزان این زن به اثر هنری اضافه می‌کند و مسوولان منطقه نیز تمبری را برای اصالت بخشیدن به این نقاشی اضافه می‌کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *