نتانیاهو: حمایت کامل آمریکا از عملیات زمینی در نوار غزه را دریافت کردیم

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز -سه شنبه- اعلام کرد که حمایت کامل آمریکا از عملیات زمینی در نوار غزه را دریافت کرده است.

به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توئیت جدیدی، از حمایت کامل آمریکا از «نابودی» حماس و استرداد اسرای صهیونیستی در نوار غزه قدردانی کرد و در ادامه نوشت، گفتگوی مفصلی با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا داشته و طی آن حمایت کامل این کشور برای حمله زمینی به نوار غزه و کاهش فشار بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ را به دست آورده است.

وی افزود، درباره مرحله پس از جنبش حماس با بایدن اختلاف نظر دارد اما امیدوار است درباره این مساله هم به یک توافق دوجانبه دست پیدا کند.

نتانیاهو با ابراز مخالفت با حکمرانی جنبش فتح و تشکیلات خودگردان فلسطین بر نوار غزه گفت: «می‌خواهم موضع خود را روشن کنم: به اسرائیل اجازه نمی‌دهم اشتباه اسلو را تکرار کند، پس از فداکاری‌های عظیم شهروندان و مبارزانمان اجازه نمی‌دهم کسانی را که تروریسم را یاد می‌گیرند، از تروریسم حمایت می‌کنند، بودجه تروریسم را تامین می‌کنند به غزه بیاوریم. غزه نه حماسستان خواهد بود و نه فتحستان.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی اوایل امروز -سه شنبه- اعلام کرد که نوار غزه پس از جنگ تحت کنترل ارتش این رژیم خواهد بود و احتمال وقوع جنگ علیه تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری وجود دارد.

نبیل ابورودینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین هم در واکنش به این اظهارات نتانیاهو گفت که این اظهارات «به وضوح مقاصد از پیش برنامه‌ریزی‌شده او و وجود تصمیم اسرائیل برای وقوع جنگ در کرانه باختری را بیان می‌کند».

در همین راستا، وزارت بهداشت غزه امروز اعلام کرد، شمار قربانیان حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون به بیش از ۱۸ هزار فلسطینی رسیده و بیش از ۵۰ هزار تن دیگر زخمی شده‌اند.

این وزارتخانه اعلام کرد، نیروهای رژیم صهیونیستی طی ساعات گذشته ۱۷ قتل‌عام و جنایت سیستماتیک در سراسر نوارغزه مرتکب شدند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *