هشدار مجید انصاری درباره کانون‌های تخریب دولت:بچه‌های مردم را شست‌وشوی مغزی می‌دهند

جماران: معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با انتقاد شدید از اقدامات تخریبی برخی رسانه‌ها، گفت: «متأسفانه ده‌ها و صدها رسانه، از جیب مردم و از پول بیت‌المال تأسیس می‌شود که شب و روز علیه مردم کار می‌کنند و برای ریختن حیثیت و حرمت استوانه‌های انقلاب، سرمایه‌های اجتماعی و انسانی کشور مشغول تخریب هستند». حجت‌الاسلام مجید انصاری در مراسم عزاداری هیأت متوسلین به اهل‌البیت(ع) (جمعیت قمی‌های مقیم تهران) با تقبیح خلاصه‌کردن آموزه‌های دینی در پوسته آن، گفت: «از پیامبر(ص) نقل شده است که اگر کسی دنبال پیداکردن عیبی از برادر یا خواهر مسلمان خود باشد و آن را در جایی ثبت و ضبط کند تا علیه آن فرد استفاده کند، از ولایت خداوند خارج می‌شود». معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری با اشاره به داستان پرستش گوساله سامری در قوم بنی‌اسرائیل، تصریح کرد: «اگر به منشأ نور، اندیشه و روح مکتب در جامعه‌ای توجه نشود، گوساله‌سازان و گوساله‌پرستان خیلی راحت بر جامعه غلبه می‌یابند و همین‌جاست که خداوند عذاب خود را مانند آنچه بر سر قوم بنی‌اسرائیل آمد، نازل می‌کند».

این عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه حکومت‌های طاغوتی معمولا می‌خواهند ابزار آگاهی را از مردم بگیرند، افزود: «به همین دلیل بود که حکومت اموی پس از رحلت پیامبر (ص) جامعه را به سمت بی‌خبری و سطحی‌نگری سوق دادند و زمینه فاجعه کربلا را فراهم کردند. این‌گونه نبود که همه کسانی که در روز عاشورا مقابل امام حسین(ع) قرار گرفتند دنبال قدرت باشند، بلکه جمع کثیری از آنها در جهل و سطحی‌نگری غرق شده بودند و ابزار دست زورپرستان و دنیا‌طلبان بنی‌امیه شدند و دین و دنیا و آخرت خود را یکجا تباه کردند». انصاری گفت: «امام‌حسین(ع) قبل از آنکه کشته تیر و شمشمیر دشمنان شود، کشته جهالت، حماقت و سطحی‌نگری‌ها شد؛ همان‌طور که امیرالمؤمنین(ع) نیز کشته جهل خوارج شدند».  انصاری با تأکید بر اینکه شکاف طبقاتی و ثروت‌های کلان حتی اگر حلال باشد، قابل قبول نیست، گفت: «مسئولان کار خود را انجام می‌دهند، اما وظیفه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر از هیچ‌کس سلب نمی‌شود». او با بیان اینکه من نگران هستم دچار عذاب و نقمت الهی شویم، به انتقاد شدید از اقدامات تخریبی برخی رسانه‌ها پرداخت و گفت: «متأسفانه از پول بیت‌المال و جیب مردم ده‌ها و صدها رسانه تأسیس می‌شود که شب و روز علیه مردم کار می‌کنند و برای ریختن حیثیت و حرمت استوانه‌های انقلاب، سرمایه‌های اجتماعی و انسانی کشور مشغول تخریب هستند. اگر این کار را سازمان منافقین و رسانه‌های وابسته به اسرائیل انجام دهند جای تعجب ندارد، زیرا کار آنها همین است، اما گاهی با ادعای دین، نهادهای انقلابی و انقلابی‌گری بدترین گناهان را مرتکب می‌شوند. در چنین شرایطی نمی‌توانیم توقع نبود مشکل و تداوم رحمت خدا را داشته باشیم. من فکر می‌کنم اگر کماکان مشمول لطف خدا هستیم به دلیل اخلاص امام، خون شهیدان، بزرگواری خانواده‌های شهدا و دعای مؤمنان است وگرنه وجود این گناهان پی‌درپی کار را دشوار می‌کند».
انصاری با انتقاد از بی‌انصافی‌ها، گفت: «فرزندان رشید و خدوم ملت دو سال زحمت کشیدند و خون دل خوردند تا سنگی را از پیش پای جامعه بردارند و توفیقی به نام برجام نصیب ملت شد؛ توفیقی که زیرنظر مقام معظم رهبری و با تلاش دولت تدبیر و امید به‌دست آمد و حمایت قاطع مردم ایران به‌ویژه نخبگان را به همراه داشت و مراجع عظام تقلید از آن تمجید کردند، ولی عده‌ای هنوز رها نمی‌کنند! و با القای شبهه سعی در کوچک‌جلوه‌دادن پیروزی مردم و نظام اسلامی دارند».
 معاون پارلمانی رئیس‌جمهور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود هشدار داد: «برخی کانون‌ها در کشور شکل گرفته‌اند که بچه‌های مردم را جمع می‌کنند و به‌گونه‌ای شست‌وشوی مغزی می‌دهند و بذر کینه و نفرت علیه جریان‌های سیاسی درون نظام و شخصیت‌های برجسته دینی و انقلابی می‌پراکنند». انصاری گفت: «خدا نکند چند سال بعد چشم باز کنیم و ببنیم چنین گروه‌هایی در کشور رشد کرده‌اند؛ مگر منافقین در اول انقلاب مانند داعش عمل نمی‌کردند؟ مگر ائمه جمعه ما با عملیات انتحاری شهید نشدند؟ مقابله با این جریان‌ها وظیفه همه افراد جامعه است و ربطی به جناح‌بندی‌ها ندارد، بلکه مسئله نظام است». او با بیان اینکه تاکنون با لطف خداوند و با تدابیر نظام و آگاهی مردم در این منطقه ناامن، ایران کانون امنیت است، تصریح کرد: «اگر به هوش نباشیم، ما هم ممکن است گرفتار چنین جریاناتی شویم». معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری همچنین ضمن گلایه شدید از رفتار دوگانه صداوسیما در گذشته و حال، از مسئولان رسانه ملی خواست در شرایط بسیار دشوار کنونی که دولت و رئیس‌جمهور با همه اخلاص و توان مشغول تلاش و خدمت‌اند و با مشکلات بی‌سابقه و سنگین اقتصادی به‌ارث‌مانده دست‌وپنجه نرم می‌کنند، به دولت کمک کند و از سیاه‌نمایی و القای ناکارآمدی که نتیجه‌ای جز مأیوس‌کردن مردم یا سلب اعتماد از رسانه ملی ندارد، خودداری کند. 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *