بیاتیان به ایلنا خبر داد:معاون اول دولت قبل در حال ساماندهی لیست انتخاباتی است

 


نماینده مردم بیجار در مجلس نهم از اقدام خلاف قانون معاون اول دولت احمدی‌نژاد در راستای تهیه لیست انتخاباتی ۷۰ نفره از داخل زندان خبر داد.

سیدمحمد بیاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با ابراز نگرانی از ورود پول‌های کثیف به انتخابات، اظهار داشت: آقای رحیمی از داخل زندان یک لیست ۷۰ نفره‌ برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی تهیه کرده‌ است.

او با بیان این‌که نامزدهای نزدیک به جریان انحرافی در استان‌های غربی در این لیست قرار گرفته‌اند، گفت: معاون اول پیشین رییس‌جمهور این ۷۰ نامزد انتخاباتی را به لحاظ مالی حمایت می‌کند.

نماینده مردم بیجار در مجلس با ابراز نارضایتی از رد صلاحیت‌های گسترده، خاطرشان کرد: باتوجه به رد صلاحیت نیروهای مجرب و دلسوز متاسفانه فضا به هیچ‌عنوان انتخاباتی نیست و این درحالی است که نامزدهای مورد حمایت رحیمی از یک‌سو چراغ خاموش حرکت می‌کنند و به راحتی هم از فیلتر نهادهای نظارتی عبور کرده‌ و از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند و از دیگر سو به پشتوانه حمایت مالی سنگین رحیمی، بر طبل تفرقه و دودستگی می‌کوبند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر این‌که اکثر نامزدهای انتخاباتی در استان‌های غربی خود را وابسته به اصولگرایان یا جریان‌های مستقل می‌دانند، اعلام کرد: در این مناطق نامزد اصلاح‌طلب شاخصی وجود ندارد.

او همچنین درباره نحوه ورود غیرقانونی معاون‌اول رئیس‌جمهور پیشین به انتخابات پیش‌رو اینگونه گفت که آقای رحیمی حدود دو هفته پیش از زندان بیرون آمده و‌  فهرست انتخاباتی مد نظر خود را سازماندهی کرده‌است.

بیاتیان با ابراز امیدواری درخصوص رسیدگی سریع و عاجل دستگاه‌های نظارتی انتخابات به این مسئله، تاکید کرد: اغلب نامزدهای مورد‌حمایت آقای رحیمی از حوزه‌های انتخابیه و استان‌های غرب و‌ شمالغرب کشور وارد رقابت شده و اکثراً تایید صلاحیت شده‌اند و امیدواریم تا پیش از برگزاری انتخابات وضعیت صلاحیت این افراد مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش ایلنا، پیش از این اعلام شده‌بود، ۱۷۰ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس نهم از محمدرصا رحیمی پول دریاقت کرده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *