تربت حیدریه- ایرنا- معاون مسکن و ساختمانهای دولتی وزارت راه و شهرسازی از اتمام و بهره برداری ۳۰ بیمارستان تا پایان امسال خبر داد و گفت: پارسال نیز علاوه بر طرحهای توسعه ای مراکز درمانی ۳۱ بیمارستان تحویل وزارت بهداشت و درمان شد

.

محمدجعفر علیزاده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه نیمه تمام بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با افتتاح این بیمارستانها افزون بر پنج هزار تخت به مجموعه درمانی در سطح کشور اضافه می شود.
وی در خصوص بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه نیز گفت: امسال ۳۰۰ میلیارد ریال برای اتمام این پروژه اختصاص یافت. همچنین سعی می شود اعتبارات ماده ۱۸۰ افزایش یابد تا ۱۵۰ نفر نیروی در حال کار در این مرکز درمانی به ۲۰۰ نفر افزایش یابند و تا پایان سال مالی ۹۶ مقارن با پایان تابستان سال ۹۷ شاهد افتتاح این بیمارستان باشیم.
معاون مسکن و ساختمانهای دولتی وزارت راه و شهرسازی افزود: بیمارستان امام حسین تربت حیدریه علاوه بر قطب درمانی در جنوب خراسان رضوی که می تواند به حدود نیم میلیون نفر خدمات ارایه کند، به عنوان یک قطب آموزشی در تربیت پزشکان و متخصصان آینده نیز نقش آفرین است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه این پروژه در شاهراه اصلی شمال به جنوب واقع شده به عنوان یک مرکز تروما عمل خواهد کرد و علاوه بر خدمت رسانی در حوزه درمانی و بهداشتی، در بخش آموزشی نیز کمک شایانی به منطقه می کند.
علیزاده گفت: راه اندازی بخشهای تخصصی داخلی، جراحی، زنان و زایمان و اطفال و کودکان، بخش دیالیز، بخش مراقبتهای ویژه با ۳۰ تخت، اورژانس با ۳۲ تخت، ۲ تخت ایزوله و نیز هشت اتاق عمل و آزمایشگاههای مختلف برای این بیمارستان پیش بینی شده است.
ساخت بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه دی ماه سال ۱۳۸۸ در زمینی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع با زیربنای ۱٫۷۰۰ مترمربع و ظرفیت واقعی ۲۷۶ تخت شامل بخشهای تخصصی آی.سی.یو، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال و کودکان، دیالیز، مراقبتهای ویژه، اورژانس، بیوشیمی، پاتولوژی، انگل شناسی، میکروب شناسی، بانک خون، فیزیوتراپی، حرکت درمانی و همچنین هشت اتاق عمل و آزمایشگاههای مختلف آغاز شد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیر پوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۵۰ هزار نفر جمعیت این منطقه در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.
خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم **انتشار: حسین کریم زاده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *