۹۰۱ مبتلای به کرونا طی هفته گذشته در تربت‌حیدریه شناسایی شدند

۹۰۱ مبتلای به کرونا طی هفته گذشته در تربت‌حیدریه شناسایی شدند

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه گفت:۹۰۱ مبتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ طی هفته گذشته در شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه شناسایی شدند.

دکتر حسین ابراهیمی‌پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آمار بر اساس معیارهای تشخیصی قطعی به دست آمده و هم اکنون ۱۹۱ نفر از این بیماران در بیمارستان بستری هستند.
وی ادامه داد: متاسفانه در این مدت ۱۱ تن نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه همچنین به رنگ‌بندی شهرستان‌های زیر پوشش این دانشگاه اشاره کرد و گفت: هم اکنون تربت‌حیدریه در وضعیت قرمز و زاوه و مه‌ولات در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌ حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن در سه شهرستان تربت‌ حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.
شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌ مشهد قرار دارد.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی در پنجمین موج طغیان ویروس همه‌گیر به طور نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است و شمار مبتلایان به کرونا در استان خراسان رضوی به روزی بیش از ۶۶۰ نفر در روز افزایش یافته است.
هم اکنون ۲۲ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز، یک  شهرستان در وضعیت زرد و بقیه شهرستانها  در وضعیت نارنجی قرار دارند.
۲۹ استان کشور نیز درگیر ویروس کرونا دلتا هستند ۳۳۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۴ شهرستان در شرایط نارنجی و ۲۸ شهرستان در وضعیت زرد شیوع ویروس کرونا قرار گرفته اند.
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون چهار میلیون و ۹۲ هزار و ۶۷۱ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و بیماری کووید ۱۹ جان ۹۳ هزار و ۸۶ تن را نیز تاکنون در کشورمان گرفته است.
همچنین چهار میلیون و ۴۹۲ هزار و ۴۶۸ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تاکنون بهبود یافته‌اند.
“پاندمی کرونا” در سطح جهان ۲۰۱ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۳۳۵ نفر را بیمار کرده و جان چهار میلیون و  ۲۸۴ هزار و ۳۸۷ تن را در ۹۷۸ کشور گرفته است. ۱۸۱ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۲۶۰ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا هم تاکنون در سطح جهان درمان شده‌اند.
آمریکا در این میان با ۳۶ میلیون و ۳۰۱ هزار ۷۴۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و همچنین ۶۳۱ هزار و ۸۷۹ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است و پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.
ایران بر اساس آخرین آمارهای رسمی جایگاه دوازدهم را در جدول بیشترین جمعیت مبتلایان به کرونا در میان کشورهای جهان دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *