ناگفته‌های زندگی جهان‌پهلوان تختی در مستند «شهسوار»

ناگفته‌های زندگی جهان‌پهلوان تختی در مستند «شهسوار»

تهران- ایرنا- مستند «شهسوار» به مناسبت سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی با صدای پرویز پرستویی از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مستند «شهسوار» به کارگردانی علی شاه‌محمدی روایتی از زندگی جهان‌پهلوان غلامرضا تختی است و به بیان ناگفته‌هایی از زندگی پهلوانی، قهرمانی، سیاسی و خانوادگی این کشتی‌گیر مشهور پرداخته است که یکشنبه- ۱۷ دی‌ماه- ساعت ۲۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

این مستند کوشیده با تحقیق و پژوهش گسترده، به دلیل مرگ تختی پی برده و پرده از این راز چند دهه‌ای بردارد.

مرحوم حسین شاه‌حسینی از دوستان تختی و عضو جبهه ملی، محمدرضا طالقانی، داود ایوب، ایرج خورشید فر و عباس زندی از کشتی‌گیران، روح‌الله جیره‌بندی و هاشم صباغ‌زاده از افراد نزدیک به جبهه ملی، ایرج راد، سیدمهدی خادم رئیس اسبق فدراسیون کشتی، اصغر رمضانی از دوستان نزدیک تختی که با او باغی را در شهسوار شریک بوده است و … از چهره‌هایی هستند که در این مستند حضور دارند.

همچنین صدای سیمین بهبهانی و صدرالدین الهی در بخشی از این فیلم شنیده می‌شود و راوی آن نیز پرویز پرستویی است.

کارگردان، پژوهشگر و نویسنده گفتار متن این مستند علی شاه‌محمدی و تهیه‌کننده آن هارون یشایایی است.

از دیگر عوامل این مستند می‌شود به فیلمبردار: سام سلیمانی، صدابردار: جمال دهقان تدوینگر: سام سلیمانی، گوینده: پرویز پرستویی، آهنگساز: رامیار بهزادی، مدیر تولید: علیرضا قدرتی و عکاس: نوید سجادی حسینی اشاره کرد.

مستند «شهسوار» امشب ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرارش روز بعد ساعت ۹ است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *