شروین حاجی پور به خلاصه کردن کتاب حقوق زن شهید مطهری محکوم شده واکنش ضرغامی به حکم شروین حاجی پور: چه خوب که شهید مطهری بین ما نیست

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه الان تمام مشکلات ما فرهنگی است، افزود: با یک نگاه نادرست مجازات یک خواننده را خلاصه کردن کتاب حقوق زن شهید مطهری تعیین می‌کنند، چه خوب که شهید مطهری بین ما نیست.

واکنش ضرغامی به حکم شروین حاجی پور: چه خوب که شهید مطهری بین ما نیست

آفتاب‌‌نیوز :

بیست و یکمین گردهمایی سالانه باستان شناسی ایران صبح امروز با حضور سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جبرئیل نوکنده رئیس موزه ملی ایران، مصطفی ده پهلوان رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمعی از فعالان حوزه میراث فرهنگی در موزه ملی برگزار شد.

به نوشته برنا، ضرغامی در این مراسم اظهار کرد: اعتراف می‌کنم صحبت‌های آقای ملاصالحی آنقدر برای من قوی، مفید و قابل استفاده بود که می‌تواند یک مرجع اصیل باشد تا روی آن کار شود. باید برای همه صحبت‌ها یک پروژه تعریف شود و شخصاً علاقه‌مند هستم مشاور این پروژه‌ها باشم، من از صحبت‌های امروز این پیشکسوت باستان شناسی به خیلی چیز‌ها رسیدم که موضوع حداقل ۴-۵ سخنرانی برای من شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: باستان شناسی هم علم و دانش است، هم هنر و فرهنگ است و هم یک مهارت، اما ریشه همه این‌ها یک عشق و انگیزه خاص است که برای باستان شناس به یک محرک تبدیل می‌شود.  وقتی باستان شناس تاریخ را به تعبیر من اسکن می‌کند و از هر پروژه‌ای که کاوش می‌شود، یک رویداد استخراج می‌کند نشان می‌دهد تمدن بشری سرشار از یافته‌های عمیق است که می‌تواند منشأ عبرت آموزی باشد.

ضرغامی گفت: آقای مصباح می‌گوید قبل از فرعون دوره موسی فرعون‌های دیگری هم بودند که ظلم می‌کردند، آیه قرآن هم هست که پادشاهان ظلم می‌کنند، به تعبیر آقای مصباح این فرعون با دین مردم کار داشت و می‌گفت من خدای شما هستم.

وی با بیان اینکه در دیدگاه فرعونی، ایمان هم دستوری است، تصریح کرد: ایمان چیزی است که خود آدم باید به آن برسد او دستوری برخورد کرد و قران ارجاع می‌دهد که بروید ببینید چه شد.

وی با بیان اینکه الان تمام مشکلات ما فرهنگی است، افزود: با یک نگاه نادرست مجازات یک خواننده را خلاصه کردن کتاب حقوق زن شهید مطهری تعیین می‌کنند، چه خوب که شهید مطهری بین ما نیست!

ضرغامی گفت: در حوزه باستان شناسی نیازمند این هستیم کمی از علم ارتباطات و رسانه استفاده کنیم، ما مأموریت داریم بگوییم چرا باستان شناسی مهم است و این هدف گذاری چگونه باید باشد.

وزیر میراث فرهنگی تصریح کرد: صبح تا شب کار من شده تماس با آقای منظور که بتوانیم بودجه بگیریم و حقوق بدهیم، اما نگاهشان این است فعلاً گوشت و مرغ و حقوق معلم‌ها اولویت دارد. اگر کشوری مثل ایسلند بودیم دلمان نمی‌سوخت، اما کشوری داریم که پر از ثروت است، ما ۱۹ هزار تپه تاریخی داریم، اما پولی نداریم که دور آن‌ها را فنس کشی کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *